Když nemůžeš, tak přidej!

Co vás naučíme

VÝUKOVÉ PROGRAMYRekreační aerobik

Trénink je určen pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od školních povinností. V trénincích se učíme základní kroky z aerobiku, děláme si svoje sestavičky, posilujeme a cvičíme s různým náčiním. Zkoušíme i různé formy aerobního cvičení na stepech, aerstepech, na trampolínách a na bosu. Připomínáme si správné držení těla a protahujeme celé tělo.

Nábor dětí od 7 - 11 let.

Úroveň: rekreační


Aerobik - podiové skladby

Na trénincích se zdokonalujeme v technice aerobiku, důsledně protahujeme, využíváme gymnastickou průpravu. Nacvičujeme každý rok novou pódiovou sestavu, s kterou pak jezdíme na jaře na závody. Vždy je fajn parta, velká podpora rodičů a napínavá závodní atmosféra.

Nábor do závodního týmu 6 - 8 let a závodního týmu 9 - 11.

Úroveň: závodní


Sportovní aerobik

Na trénincích zlepšujeme nejen techniku aerobiku, ale i prvky, které jsou typické pro sportovní aerobik a které v závodní sestavě musí být. Není to žádná sranda, ale výsledky jsou pak úžasné. Trénujeme flexibilitu, ale také potřebujeme odrazovou a skokovou průpravu, sílu a dynamiku.

Nábor po konzultaci s trenérem.

Úroveň: závodní


Ropeskipping

Na trénincích se naším nejmilejším kamarádem stane švihadlo. Zní to dost obyčejně, ale uvidíte, co všechno se s ním dá dělat. Naučíme každého z Vás skákat jednotlivě, ve dvojicích, ale i v týmu. Na konci pololetí rodičům předvedeme vystoupení se švihadly. Budeme si prostě hrát se švihadlem. J

Nábor pro děti 6 - 10 let

Úroveň: rekreační


Děti na startu

(pohybová průprava pro předškolní děti)

Co znamená Děti na startu? Je to projekt ve spolupráci s federací aerobiku, jehož pilotní ročník jsme loni vyzkoušeli. Je určen pro předškolní děti a školní děti, které se nechtějí specifikovat pouze na jeden určitý druh sportu. Na trénincích prostě sportujeme - běháme, skáčeme, lezeme, posilujeme, cvičíme s náčiním, v každé hodině děláme něco málo z gymnastiky, atletiky, míčových her a rozvíjíme naší obratnost. Využíváme šátků, overballů, fit ballů, zdoláváme překážkové dráhy.

Nábor dětí od 4 - 10 let.

Úroveň: rekreační


Trampolínky pro děti

Trénink trampolínek je určen pro děti, které mají hodně energie, chtějí si zahopsat, zasmát se. Na trampolínkách si zahrajeme hry, zacvičíme si sestavičky a kdo si potřebuje chvilku odpočinout, tak si může třeba zazpívat. Dětské hity provází děti celou hodinou trampolínek. V loňském roce tyto tréninky byly hodně oblíbené. Neváhejte a přijďte si za hopsinkovat.

Nábor dětí od 7 - 12 let.

Úroveň: rekreační

Dance for kids

Kurz je zaměřen na vnímání hudby a koordinaci pohybu. Děti se naučí nejen základní kroky latinsko amerických rytmů, ale i moderního tance jako je Hip-hop či Reggeaton, ale hlavně, je to hodina na které se děti skvěle baví.

Nábor dětí od 7 - 11 let.

Úroveň: rekreační


Sportovní průprava pro kluky

Na trénincích především vybíjíme přebytečnou energii. Nacvičujeme přihrávky, učíme se základům míčových her - basketbal, kopaná. Hrajeme pohybové i míčové hry. Něco málo děláme ze základů gymnastiky, úpolů a atletiky. Každý trénink také posilujeme, zatím váhou svého těla, ale i tak je to docela fuškaJ

Nábor dětí od 6 - 11 let.

Úroveň: rekreační

Gymnastika

Gymnastika - zní to hodně staromódně, ale je to moc fajn. Naučíme se kotouly, stojky, rovnovážné stoje, přemety stranou a vše, co ke gymnastice patří. Každý trénink důsledně protáhneme celé tělo.

Nábor dětí od 7 - 12 let.

Úroveň: rekreační i závodní

Cvičení pro dospělé

Jemná jóga

Jemná jóga vychází z klasické hathajógy, kde využívá především jejích terapeutických účinků. Přináší fyzické, mentální a emoční uvolnění. Jde o pomalé plynutí pozicemi zameřenými na protažení a uvolnění svalů celého těla, jemné posílení svalů a uvědomnění si středu těla. Jemná jóga je vhodná pro všechny, kteří se chtějí uvolnit a užít si jódové pozice v klidných a jemných přechodech, zklidnit mysl a zrelaxovat.

Lekce je vhodná i pro začátečníky.


Power jóga

Power jóga je dynamický styl jógy, ve kterém se harmonicky propojuje dech s pohybem. Základem cvičení je Pozdrav Slunci (Súrja Namaskár), do kterého se vkládají jednotlivé jógové pozice, v nichž dochází k zastavení na 3-5 dechů. Lekce jsou doprovázeny dechem Udždžájí, který připoutává pozornost, synchronizuje dech s pohybem, zahřívá a detoxikuje tělo.

Lekce začínají zklidněním a uvolněním celého těla, následují pozdravy slunce a dynamické praktikování ásan. Závěr lekce je věnován relaxaci.

Lekce jsou určené jak pokročilým jogínům, tak i začátečníkům, kteří mají chuť se vydat na cestu poznání svého těla a mysli a vyhledávají dynamičtější styly cvičení. V lekcích Power jógy je výhodou znalost základních ásan.

Lekce mohou mít různý charakter dle úrovně a dispozic klientů - dynamičtější či jemnější, nejsou omezeny věkem ani pohlavím.

Účinky Power jógy

  • rozvíjí flexibilitu, zlepšuje dýchací návyky
  • harmonizuje tělo a mysl
  • kladně působí na metabolismus, imunitní a kardiovaskulární systém, upravuje peristaltiku, napomáhá detoxikaci organismu a produkci žláz s vnitřní sekrecí
  • díky vnitřnímu i vnějšímu teplu účinně podporuje protažení svalů celého těla
  • zbavuje únavy, napětí a stresu